فارس نوشتمنتخب

تمرین فرصت سازی برای کشور؛اگر بگذارند…

تحلیلی بر خواسته کسانی که از مدیران محلی و استانی ، انتظار تحولات شگرف و بنیادی در امور دارند

گویند سرمایه همانند آهو یا پرنده است و مشامش قوی ، با تکان خوردن برگ درخت و وزش نسیمی ، از محیط متواری می شوند.

دکتر ناصر بهمنی

ضمن تائید مطالبه گری به حق و منصفانه ولاکن اجازه می خواهم معروض دارم در شرایط کنونی که محدودیت ها بیشتر ناشی از روابط کشور با جهانیان و ماجراهای تعیین وضعیت برجام و… است و تاثیرات مناسبت های سیاسی و رویکردهای دیپلماسی نقش بسزائی در تغییر وضعیت و بهبود کسب و کار و رونق اقتصادی و گشایش گره سرمایه گذاری در ایران و از جمله ایران کوچک و فارس بزرگ خواهد داشت.

پس حق بدهید که اظهار دارم مدیران میانی و یا مدیران اجرائی استان ها که معمولا تابعی از جریانات کشوری هستند ، در حال حاضر تاثیر بسزائی در تغییر رویکرد ملی با دول دیگر کشورها نخواهد داشت، و به همان نسبت هم ، راه چاره ای در دست مدیران اجرائی مزبور نیست ، در حقیقت نیروی پای کارند.
بدیهی است اگر گشایش ملی ایجاد شود و واقعا سرمایه گذاران مختلف اطمینان حاصل کنند که این دیار به ثبات نسبی برای سرمایه گزاری رسیده است، آنگاه نقش مدیران اجرائی و استانها ، بارز خواهد شد که با ایجاد بستر مناسب ، سرمایه گذار ها را متمایل به سوی فارس و …نمایند ، انشااله که این دوران گذار هرچه سریعتر سپری شود.
از طرفی فرصت خوبی است که در شرایط کنونی مدیران به مدد کارشناسان حوزه کاری خویش به تهیه بسته های سرمایه گذاری ریز و درشت نوین و مفید ، اقدام کنند تا در روز موعود ، از قافله عقب نمانند.
ای کاش دلواپسان عجول کمی دندان روی جگر گذارده بودند که پس از موافقت برجام ، منتظر آثار پسا برجام می ماندند
شاهد بودیم و هجوم سرمایه گذاران متعدد به ایران،اغراق نیست (در یک روز قریب هفت صد تیم مطالعاتی اروپا ، کره و ژاپن و.. به ایران سفر کرده بودند که پیشتاز سرمایه گذاری باشند )؛ توافقاتی تنظیم و کار اجرائی آغاز کرده بودند ، چه می شد اگر کمی صبوری شده بود.

گویند سرمایه همانند آهو یا پرنده است و مشامش قوی ، با تکان خوردن برگ درخت و وزش نسیمی ، از محیط متواری می شوند.
در فرصت سازی و یا بهره وری نیاز به تمرین بیشتری هست ، و با کمی چاشنی احساس تعلق به وطن اگر واقع بین شویم باز هم ایران برای سرمایه گزاران حکم بهشت را داراست ،هم آنها به سود متعارف می رسند و هم مردمان دیار خوبان به نوائی و هم جوانان به امیدی؛ اگر بگذارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا