برگزیدهفرهنگمنتخب

فیلم مستند «سفیدپوشان» در بخش مسابقه جشنواره فیلم کوتاه پاک کن

فیلم مستند «سفیدپوشان» به کارگردانی احسان بلندنظر، در بخش مسابقه جشنواره آنلاین فیلم کوتاه پاک کن حضور یافت.

به گزارش فارس امروز این جشنواره که سومین دوره خود را طی می کند، از شانزدهم آذر تا بیستم دی ماه ۱۴۰۰ بصورت آنلاین برگزار شده و در نهایت برندگان خود را خواهد شناخت.

فیلم “سفیدپوشان” روایتگر چالش هایی ست که کادر درمان در بحبوحه اپیدمی کرونا با آن دست و پنجه نرم می کنند. کادر درمانی که از طرفی با شرایط بغرنج ناشی از بیماری کرونا مواجه هستند و از طرفی با بیماری مزمنی که نظام پرداخت حقوق و دستمزد کشور سال هاست به آن مبتلا است.
فداکاری پرسنل درمان علی رغم کار طاقت فرسا و حقوق ناچیز و تبعیض آمیز، سوژه ای ست که دوربین نقاد کارگردان آن را در مقابل دیده گان مخاطب قرار می دهد.
احسان بلندنظر گفت: از خودگذشتگی پرسنل بهداشت و درمان بر هیچ کس پوشیده نیست، تا وقتی که نظام حقوق و مزایا بر اساس عدالت نباشد و عده ای با عناوین خصوصی و شرکتی و قرار دادی و غیره علی رغم کار یکسان، مزایای کمتری دریافت نمایند، ظلم ایجاد می‌شود و ظلم به مرور باعث استهلاک کادر درمان و ناکارآمدی سیستم بهداشتی و درمانی شده و عواقب این نوع مدیریت غلط به طور مستقیم یا غیر مستقیم تمام افراد جامعه را متاثر خواهد ساخت.
شایان ذکر است که فیلم “سفیدپوشان” به کارگردانی این کارگردان شیرازی، پیش از این نیز موفق به کسب دیپلم طلایی و جایزه ویژه دبیر از نخستین دوره جشنواره فیلم کوتاه «سلفی ۲۰» شده است.

عوامل این فیلم عبارتند از:

تهیه کننده و کار گردان: احسان بلندنظر
تصویر بردار: آلما بلندنظر
صدا بردار: نجمه امیری
تدوین: احسان بلندنظر
مجری طرح: انجمن سینمای جوانان ایران، دفتر کرج

مخاطبان می توانند فیلمهای بخش مسابقه را در آدرس www.erisff.com بصورت آنلاین مشاهده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا