فارس نوشتمنتخب

سهم فارس در کابینه دولت رییس جمهور جدید

توصیه مهم و ضروری کارشناسی برای افزودن بر وزانت و اعتبار فارس در کابینه دولت سیزدهم ؛فارس: ایران کوچک.

دکتر ناصر بهمنی

از آنجائیکه نقش احزاب ، جمعیت ها و انجمن های سیاسی استانی و تشکل های صنفی و سمن های محلی مرتبط در امورات توسعه و رشد فارس و خصوصا رسالت افراد با نفوذ و موثر و که قدرت تاثیر گذاری در سطوح ملی و کلان کشوری دارند، بر همگان روشن و مبرهن است و در حقیقت این قبیل دوائر غیر دولتی، مظهر اراده ملت و مردم با قابلیت فارس هستند لذا رسالت آنان ایجاب نموده که موظف و ملزم باشند در چنین فصول و مقاطعی از دوران دولت ها که در صدد چیدمان کابینه جدید شوند ، باید برای تامین فضا و عرصه استفاده از قابلیت و بروز استعدادهای انسانی نهفته و نا شناخته نهفته فارس و گسترش رشد و توسعه و شناخت بیشتر فارس و معرفی چهره های کار آمد و توانمند فارس فعال و کوشش شوند.
این قبیل تشکل های قانون مند و مجرب و مطلع به خوبی می توانند ، به دنبال سهم نیروهای انسانی مستعد فارس در کابینه دولت دواردهم باشند.

از آنجائیکه احزاب و سمن های موفق و موثر و افراد مقبول و نافذ فارسی مقیم پایتخت و مجمع نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی فارسی به طرق مختلف اعم از رایزنی و یا اتحاد با دیگر استانهای هم جوار ، زاگرس نشین و… موفق و کار آمد بایستی برای معرفی شایسته شخصیت های توانمند و جوان و مجرب فارسی و توسعه و گسترش دیدگاه و اندیشه این گونه سرمایه های تخصصی ، سعی نموده و استعدادهای هواداران خود را به رئیس دولت جدید و کابینه چینان با ظرافت و زیبائی و اقتدار مجدانه اقدام و تثبیت نمایند.
انتظار می رود که هر کس به هر اندازه قدرت و توان و بضاعت دارد افراد خوشنام و با ظرفیت ، از بین کار شناسان بومی ، برای کسب یکی از وزارت خانه های حساس، اقدام کنند.
خوشبختانه استان با استعداد فارس سرشار از افراد توانمند و متعهد بوده که بسیاری از آنها سابقه وزارت و قائم مقام وزیر و معاونت های وزارت خانه ها را در کارنامه خویش دارند.
اینجا و در چنین فرصت هائی است که قدرت چانه زنی و هنر جا انداختن موضوع برای پیروزی و موفقیت کارشناسان با اهلیت فارس نمایان می شود.

نگارنده تمنا دارد فرصت سوزی نکنید و تمامی تلاش و تدبیر خویش مبذول داشته و نهایت تلاش و کوشش خویش را مصروف دارند
نقش احزاب و تشکل های مردم نهاد اجتماعی و….در این مقاطع باید به اوج خود برسد ، تا وزانت سیاسی و اجتماعی آنان در این گونه شرایط قابل ارزیابی شود.

بدیهی است آنانی پیروز میدان خواهند شد که از اعتبار اجتماعی بیشتر در احقاق حق برخوردارند.
شایان ذکر است استان پهناور فارس سهم چشم گیری در سطح ملی داراست.
استان فارس در زمینه هائی چون گردشگری ، کشاورزی ، صنعتی ، صادرات و منابع غنی انرژی چون نفت و گاز و اتصال به منطقه پارسیان و تکنولوژی نوین و انرژی خورشیدی و وجود دانشگاه های معتبر و تحقیقات علمی مشترک با دانشگاه های موفق جهانی و و.. .. و مراوده با کشورهای حوزه خلیج فارس و جهان توسعه یافته و ، حرف ها برای گفتن دارد.
امید است فضا و فرصت به فارسبان متعهد و متدین و جامع نگر و…بیشتر از پیش.اعطا شود.
فارس و فارسیان از سر لیاقت و شایستگی و استعدادهای گوناگون ، ادعای حق خواهی دارند.

 مولوی ؛
هی مگو فردا که فرداها گذشت
تا به کلی نگذرد ایام گشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا