برگزیدهجامعه

مواظب شیوع کرونای آفریقایی در جنوب کشور باشیم

نگرانی های نماینده مجلس که تخصصش پزشکی است

کرونای آفریقایی قابلیت سرایت و انتشار بسیار بالایی دارد و نکته مهم آن است که تحقیقات ابتدایی نشان می‌دهد احتمال ابتلای چندباره افراد به این ویروس وجود دارد.

به گزارش فارس امروز این گفته های یک نماینده مجلس غیر متخصص نیست. حرف های سید موسی موسوی نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس است که از قضا خودش پزشک است.

او معتقد است دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان‌های هرمزگان، فارس و بوشهر باید به‌سرعت کارگروه ویژه‌ای برای مهار سرایت کرونای آفریقایی تشکیل دهند.

سیدموسی موسوی می گوید:متأسفانه هر روز کرونا خود را به شکل‌های جدیدی نشان می‌دهد و اکنون شاهد نوع جهش‌یافته آفریقایی این ویروس در شهرستان پارسیان هرمزگان هستیم و چون این ویروس عملکرد سلول‌های ایمنی بدن را مختل می‌کند، حتی با وجود استفاده‌ از واکسن هم امکان ابتلا به کرونای آفریقایی زیاد نتیجه این که رعایت و مراقبت باید دوچندان شود.

در ادامه خلاصه ای از حرف های رییس سابق مجلس نمایندگان فارس را بخوانید:

مردم عزیز شهرستان پارسیان در استان هرمزگان از قدیم‌الایام ارتباطات خانوادگی، اجتماعی و تجاری زیادی با شهرستان‌های لامرد و مهر در استان فارس و شهرستان عسلویه در استان بوشهر داشته‌‌اند و اگر می‌خواهیم اقدام جدی در راستای کنترل شیوع ویروس صورت گیرد، اکنون موقع آن است و فردا دیر است.
باید به‌سرعت کارگروه ویژه‌ای برای مهار سرایت کرونای آفریقایی تشکیل شود در صورت عدم اهتمام جدی به این امر و فقدان برنامه‌ریزی دقیق و اصولی با استفاده از پایش علمی داده‌ها، بزودی شاهد سرایت این ویروس جهش‌یافته در سراسر کشور خواهیم بود.
چهارده ماه است ویروس منحوس کرونا در زندگی ما رخنه کرده و مردم از این وضعیت خسته و کلافه شده‌اند، اما واقعیت آن است که هیچ زمانی را نمی‌توان برای پایان این پاندمی خطرناک پیش‌بینی کرد.
رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهید و ضمن لغو سفرهای غیرضروری به پارسیان، با تعطیل کردن تمام مراسمات عمومی ازجمله عروسی و عزا، با جان خود و دیگر هموطنان بازی نکنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا