فرهنگ

فیلمساز شیرازی جایزه‌اش را به شیرزنان ایلِ قشقایی تقدیم کرد

جشنواره بین‌المللی فیلم موج کیش برندگان خود را شناخت.

به گزارش فارس امروز چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم موج کیش، در اختتامیه جشنواره برندگان خود را اعلام کرد.

فیلم مستند “اجاق” بعنوان نماینده استان فارس در اختتامیه این جشنواره در دو بخش کاندیدایِ دریافت جایزه شد.
احسان بلندنظر برای بهترین دست‌آورد هنری در تحقیق و پژوهش برای فیلم “اجاق”
و علی بلندنظر برای بهترین مستند در بخش ملی برای فیلم “اجاق”که در نهایت تندیس، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به علی بلندنظر برای فیلم “اجاق” اهدا شد.
بلندنظر پس از دریافت جایزه از عوامل فیلمش تشکر کرده و جشنواره فیلم موج کیش را یکی از علمی‌ترین جشنواره‌های کشور دانست و گفت: گفتگوی فرهنگهای مختلف ایران در قاب سینما، باعث دیالکتیک و سنتز فرهنگی شده و در نهایت منجر به ارتقاء و غنای فرهنگی جامعه خواهد شد.
او در پایان افتخار جایزه‌اش را تقدیم کرد به همه‌ی مادران و شیرزنان ایل قشقایی که به عقیده این کارگردان صاحبان اصلی اجاق ایل مادران، دختران و شیرزنان ایل قشقایی هستند.
این کارگردان شیرازی، همچنین در گفتگو با خبرگزاری # گفت: پس از دریافت جایزه میخواستم از برخی جشنواره‌های داخلی گلایه کنم. چون بنظر من فیلمی که در جشنواره‌ای نظیرِ موج کیش، با رقیبان قدرتمند جایزه بهترین مستند را از آن خود می‌کند، در یکی از جشنواره‌های معتبر اروپا جایزه بهترین مستند را دریافت می‌کند و همچنین افتخارات فراوان دیگری در عرصه ملی و بین‌المللی کسب کرده‌است، حداقل لیاقت حضور در جشنواره‌هایی چون فیلم کوتاه تهران و سینماحقیقت را دارد، ولی بعد از اینکه بیشتر فکر کردم، دیدم گلایه‌ای نیست، فیلم اجاق به اندازه خودش دیده شد و در عرصه‌های ملی و بین‌المللی خوش درخشید، بنابراین احساس می‌کنم این فقط فیلم ما نبود که دچار زیان شد.
این کارگردان جوان شیرازی در مورد فعالیتهای بعدی‌اش افزود، فیلم مستند “طاووسها پرواز را نمی‌فهمند” که با کارگردانی مشترک محمد ناصریراد ساخته شده، روایتی متفاوت از سیل فروردین ۹۸ شیراز است و بتازگی با پایان مراحل فنی راهی جشنواره‌ ها شده است که در اولین حضور ملی، این فیلم در چهاردهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی در بخش بهترین مستند رقابت می‌کند.

عوامل فیلم مستند اجاق عبارتنداز:
تصویربردار و تدوینگر: محمد ناصریراد
صدابردار: محسن دانشور
محقق و نویسنده: احسان بلندنظر
مجری طرح: ساسان حیدرپور
مدیریت تولید: سینا بهروزیان، محمدحسین فلّاح زاده
روابط عمومی: پریسا کاظمی، مهران نامداری
مترجم انگلیسی: مرجان پیروی، با تشکر از: الهام قارلی‌پور
طراح پوستر: مریلا مرادی، حسین بلندنظر
تایپوگرافی: احسان بلندنظر
تهیه شده در انجمن سینمای جوانان ایران، دفتر شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا